Atpūta dabā

Ir tikai dažas vietas pasaulē, kurās vienuviet pieejami gan minerālūdeņi, gan ārstnieciskās dūņas, ezeri, jūra, mežs un tīrs gaiss. Jaunķemeros ir tas viss, un Jūs to varat baudīt neierobežoti.

Atpūta dabā

Īpaši pievilcīga ir kūrorta skaistā piejūras ainava: pludmale ar zeltaino smilti, priedēm apaugušās kāpas, plaši meža parki, jūras un ezeru tuvums; īpaši vērtīgi ir kūrorta dabas apstākļi; maigais klimats, tīrais, bagātīgi jonizētais gaiss, ārstnieciskās dūņas un minerālūdeņi – tas viss jau gadsimtiem ilgi tiek izmantots cilvēku ārstēšanā. Farmakoloģijas buma laikā dabisko faktoru pielietošana gūst lielu popularitāti dažādu orgānu, sistēmu un organisma audu slimību ārstēšanā.

Latvijā vienīgais kūrorta rehabilitācijas centrs atrodas Jūrmalā, Jaunķemeros, rehabilitācijas procesam pateicīgā un unikālā vidē – priežu mežā, starp jūru un Slokas ezeru, 35 km attālumā no Rīgas un tikai 300 m no pludmales. Šeit par pacientu atlabšanu gādā ne tikai zinoši speciālisti, bet, šķiet, savu artavu dod pati apkārtējā daba – priedes, jūra, pludmale, tīrs gaiss, rimta atmosfēra. Tāpēc nav brīnums, ka daļa pacientu uz centru dodas gadu no gada izbaudīt centra piedāvātos medicīniskas rehabilitācijas pakalpojumus un veselības atjaunošanas kūres.

 

Esot Rehabilitācijas centrā, Jūs varat izbaudīt jaunas sajūtas, dodoties pastaiagā pa sensoro taku!

 

Attēls
Sensorā taka
Attēls
Sensorā taka

 

Attēls
Sensorā taka 2

 

Brīvajā laikā Jūs varat baudīt Jaunķemeru parka burvību, kas ir skaists gan siltās vasaras, gan sniegotās ziemas dienās!

 

Attēls
Jaunķemeru parks
Attēls
Jaunķemeru parks 2
Attēls
Jaunķemeru parks 3

 

 

 
Attēls
Jaunķemeru parks 4
Attēls
Jaunķemeru parks 5

 

Ķemeru Nacionālais parks var lepoties ar pasaulē unikālām kūdras dūņām, kas veidojas uz sērūdeņražu avotiem, un trīs veidu dziednieciskiem minerālūdeņiem. Sērūdeņraža, nātrija hlorīda un broma minerālūdens ir dabas dāvanas, ko izmantot ārstniecībā. Diemžēl veikalos to nopirkt nevar, taču ikvienam ir iespēja aizbraukt uz Ķemeriem pie sēravota paviljona ”Ķirzaciņas” vai uz Jaunķemeru sērūdeņraža avotiņu un sapildīt ūdeni traukos. Ārstnieciskie minerālūdeņi uzlabo ogļhidrātu, tauku, olbaltumvielu un minerālu vielmaiņu organismā, atjauno bojātu orgānu struktūru, uzlabo šūnu elpošanas aktivitāti, mazina sāpes, iekaisumu un tūsku.

Attēls
Jaunķemeru avotiņš
Attēls
Avotiņš

 

!Vienīgi jārēķinās, ka ilgāk par diennakti tas dzeršanai nebūs derīgs.

Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri atrodas unikālā vietā starp jūru un Slokas ezeru. Slokas ezers ir sekls piekrastes ezers ar dolomītu grunti, bagātīgām ūdensaugu audzēm un sēravotiem. Ezerā ligzdo vairākas aizsargājamas putnu sugas un tā ir nozīmīga migrējošo putnu atpūtas vieta. Tāpēc Slokas ezers ir laba putnu vērošanas vieta, īpaši pavasara un rudens putnu migrācijas laikā. Ezerā ir atļauta makšķerēšana.

Slokas ezerā un tā apkārtnē jūs atradīsiet:

  • Peldošu putnu vērošanas torni
  • Sēravotu, kas izplūst ezera krastā netālu no putnu vērošanas torņa
  • Slokas ezera pastaigu taku (3,1 km)Velomaršrutu Slokas ezers – Kūdra (3,5 km)
Attēls
Slokas ezers
Attēls
Ezers

 

*Informācija saskaņā ar Ķemeru Nacionālā parka datiem!

Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri atrodas Ķemeru Nacionālā parka teritorijā. Nacionālais parks ir bagāts ar dabas brīnumiem, putnu dziesmām un pasakainām ainavām.

Attēls
Ķemeru Nacionālais parks

 

Attēls
Ķemeru Nacionālais parks2
Attēls
Ķemeru Nacionālais parks 3
Attēls
Ķemeru Nacionālais parks 4

 

Vairāk par Ķemeru Nacionālo parku lasiet http://www.kemerunacionalaisparks.lv/

Kūrorta rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" speciālisti ir izstrādājuši dažāda garuma dozēto pastaigu maršrutus saviem pacientiem. Tie ir veidoti tā, lai veselības aprūpes un sporta speciālisti varētu ieteikt saviem pacientiem pastaigas gar jūru un mežā, atbilstoši katra pacienta veselības stāvoklim un fiziskajai sagatavotībai. Centra apkārtnē ir izvietoti 5 dažāda garuma maršruti, kas ir marķēti ar dažādām krāsām uz koka stabiņiem.

Maršrutu karte.
Attēls
Dozēto pastaigu karte

Organizējam pacientiem ekskursijas uz Rīgu, Jūrmalu un pa Latvijas skaistākajām un kultūrvēsturiskām vietām. Ekskursijas notiek, ja tiek nokomplektēta grupa. Visas ekskursijas ir par atsevišķu samaksu. Ekskursijas vada pieredzējuši gidi. Par iespējamajiem ekskursiju galamērķiem un datumiem lūgums interesēties esot centrā.

Attēls
Ekskjursijas