Занятия для будущих мам

Nodarbības topošajām māmiņām

Veselības veicināšanas pakalpojumu komplekss topošajām un jaunajām māmiņām

"Jūrmalā deklarētās topošās māmiņas bez maksas var izmantot pašvaldības nodrošināto veselību veicinošu pasākumu kompleksu. Tā ir laba iespēja topošajām māmiņām uzlabot savu pašsajūtu un parūpēties par veselīgu dzīves sākumu savam mazulim."

Veselību veicinošo pasākumu komplekss ietver:

  •  individuālu fizioterapeita un uztura speciālista konsultāciju;
  • ārstnieciskās vingrošanas nodarbības grupās baseinā;
  • grūtniecēm pielāgotas fiziskās aktivitātes grupā (ārstnieciskā vingrošana, jogas un relaksācijas nodarbības);

! Veselību veicinošo pasākumu komplekss topošajām māmiņām ir bez maksas.

Pakalpojumam var pieteikties visas topošās māmiņas, sākot ar 12. grūtniecības nedēļu, kuras savu dzīvesvietu ir deklarējušas Jūrmalā, un pakalpojumu saņemt līdz bērna 7 mēnešu vecumam.

Nepieciešami dokumenti:

  • nosūtījums no ģimenes ārsta vai ginekologa (027/u veidlapa)
  • iesniegums (šeit jāpievieno veidlapa, sk.e-pasta pielikumu)

Dokumentus jāiesniedz Jūrmalas domes Labklājības pārvaldē:

 

Pakalpojums tiek sniegts SIA „Sanare-KRC Jaunķemeri” Fitnesa centrā Kolkas ielā 20.
Tālrunis papildus informācijai: 66117755, e-pasts: [email protected]

 

  • Ja sieviete pirms grūtniecības ir nodarbojusies ar fiziskām aktivitātēm un vēlas turpināt aktīvu dzīvesveidu; 
  • Ja grūtniecei ir sūdzības par veselības stāvokli – diskomforts muguras lejas daļā, plecu joslā, smaguma sajūta apakšējās ekstremitātēs u.c. tamlīdzīgas sūdzības;
  • Ja topošā māmiņa grūtniecības laikā vēlas vingrot fizioterapeita uzraudzībā, noskaidrot sev interesējošos jautājumus, kā arī satikt citas topošās māmiņas gaidību laikā; Atbilstoši grūtniecības nedēļai, grupu nodarbībās tiek piedāvāti speciāli grūtniecības laikam piemēroti vingrojumi, kas ir atbilstoši katras sievietes fiziskajai sagatavotībai.

 

Ārstnieciskā vingrošana grūtniecēm ir nelielas slodzes relaksējoša sagatavošanās dzemdībām, kas ietver vingrojumu kopumu to muskuļu nostiprināšanai, kuri iesaistīti dzemdību norisē (palīdzot novērst muguras sāpes, varikozu vēnu veidošanos, nepatīkamas sajūtas iegurnī), kā arī elpošanas vingrinājumus un relaksācijas paņēmienus, dzemdību pozas un pašmasāžu. Vingrošanas nodarbībās sieviete apgūst pareizas elpošanas tehnikas un tiek uzlabota sievietes asinsrite, kas nodrošina labāku skābekļa piegādi mazulim, harmonizētas, līdzsvarotas un vairotas pozitīvas emocijas.

 

 

Изображение
Nodarbības topošajām māmiņām

 

Занятия для женщин в особый период жизни, для того, чтоб тело и малыш чувствовали себя комфортно, гармонично и здоровыми. Особое внимание уделается дыханию, которое поможет при родах, успокоит и сбалансирует разум и эмоции. Занятия помогают контролировать вес, сохранять хорошее самочувствие весь период беременности.
 

Nodarbības baseinā sniedz labu fizisko slodzi visam organismam, paaugstina izturību un palīdz vieglāk tikt galā ar slodzi dzemdību laikā. Nodarbību laikā nevar gūt traumas, netiek radīta lieka slodze locītavām un saitēm. Ūdens pretestība rada papildus slodzi un tādējādi arī tiek radīts masāžas un limfodrenāžas efekts.

Vingrošana ūdenī ļoti labi palīdz sagatavoties dzemdībām, jo trenē un stiepj visas muskuļu grupas. Vingrojot var iemācīties pareizi elpot un atslābināties. Grūtniecei ūdens nodarbībās ir vienīgā iespēja pagulēt uz vēdera, nejust savu svaru un atslogot mugurkaulu, - pilnībā relaksēties. Baseinā ir plašākas iespējas pildīt daudzveidīgākus vingrojumus, izmantojot dažādu inventāru, piem., noodles, hanteles, bumbas, delis.

Fiziskas aktivitātes grūtniecības laikā mazina nogurumu, uzlabo pašsajūtu un emocionālo stāvokli. Ar speciāliem vingrojumiem iespējams mazināt muguras sāpes, smaguma sajūtu un krampjus kājās, aizcietējumus un citas gaidīšanas laikā aktuālas problēmas.

Treniņš sastāv no iesildīšanās, aerobās daļas, spēka un lokanības vingrinājumiem. Vingrinājumi tiek doti gan guļus uz muguras, gan uz viena sāna gan uz otra, gan četrrapus, gan stāvus uz ceļiem, kā arī vingrinājumi sēdus uz lielās bumbās. Vingrojot, uzmanība tiek vērsta uz pareizu elpošanu, šajā periodā svarīgāko muskuļu grupu treniņu un ērtām pozām. Kustības tiek izpildītas vidējā tempā, ļoti saudzīgi, kas veicina topošās māmiņas pareizu elpošanas ritmu.