Kas jāzina, iebraucot Jūrmalā

Kas jāzina par iebraukšanu Jūrmalā

5 jautājumi par viesošanos KRC “Jaunķemeri” un caurlaidēm Jūrmalā

1.Vai braucot uz KRC “Jaunķemeri” ar savu personīgo auto, ir jāiegādājas caurlaide iebraukšanai Jūrmalā?

Rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri” neatrodas īpaša režīma zonā Jūrmalā, kurā iebraukšanai nepieciešams iegādāties caurlaidi. Tomēr jāatceras, ka arī pie mums ir iespējams atbraukt pa diviem ceļiem. Ja uz “Jaunķemeriem” dodies, braucot pa Ventspils šoseju, caurlaide nebūs nepieciešama, bet, ja pie mums brauc no Lielupes, Bulduru, Dzintaru, Majoru, Mellužu vai Vaivaru puses, caurlaidi nepieciešams iegādāties.

2.Uzturoties “Jaunķemeros”, vakaros vēlos ar savu personīgo auto aizbraukt uz veikalu vai arī apskatīt citas skaistas vietas Jūrmalā. Vai tādā gadījumā man būs nepieciešams iegādāties caurlaidi?

Šķērsojot Jūrmalas īpašā režīma zonu, caurlaide būs nepieciešama. To var iegādāties jebkurā laikā iebraukšanas dienā līdz pat pusnaktij 23:59. Ja zināt, ka plānojat atpūtu ilgāku laiku un vēlēsieties regulāri doties uz Jūrmalu, caurlaidi iespējams iegādāties arī ilgākam laika periodam – 7, 30 vai pat 90 dienām.

3.Ja, uzturoties “Jaunķemeros”, vienā dienā plānoju vairākas reizes ar personīgo auto aizbraukt uz Dubultiem, kas atrodas īpašā režīma zonā, vai katrreiz man būs jāpērk cita caurlaide?

Nē. Caurlaides iegādes dienā iebraukšanas reižu skaits Jūrmalas īpašā režīma zonā ir neierobežots līdz plkst.23:59. Šajā dienā jūs varat doties no Jaunķemeriem uz Dubultiem tik reižu, cik vēlaties – pietiek ar vienu caurlaidi.

4.Pēc mana rehabilitācijas kursa “Jaunķemeros”, plānoju apciemot draugus, kuri dzīvo Valteros, Jūrmalā. Mājās uz Rīgu braukšu tikai nākošajā dienā. Vai caurlaide iebraukšanai Jūrmalā man ir jāiegādājas tikai vienu reizi iebraucot šajā zonā?

Jūsu gadījumā sanāk, ka, braucot caur pilsētas centru, šķērsosiet īpaša režīma zonu divas reizes-Priedaines kontrolpunktā turpceļā un Valtera prospektā atpakaļceļā, dodoties nākamajā dienā uz Rīgu. Tā kā iebrauksiet īpaša režīma zonā Jūrmalā dažādās dienās, dienas caurlaide būs jāiegādājas katrai dienai. Pirms iebrauktuvēm īpašā režīma zonā Jūrmalā ir uzstādītas zīmes “Maksas zona”.

5.Vairākas dienas uzturos rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri” un vakar devāmies uz Aspazijas muzeju Dubultos, bet aizmirsu iegādāties caurlaidi iebraukšanai Jūrmalā? Vai šodien to vēl varu izdarīt, lai izvairītos no soda naudas?

Jā, taču caurlaidi iepriekšējai dienai var iegādāties tikai elektroniski, kalendārā izvēloties vakardienas datumu. Lai iegādātos caurlaidi apmeklē Jūrmalas tūrisma vietni visitjurmala.lv

6.Kur var iegādāties caurlaidi iebraukšanai Jūrmalā?

  • Jūrmalas tūrisma informācijas centrā, Lienes ielā 5.
  • Tūrisma vietnē internetā www.visitjurmala.lv
  • Aplikācijās Mobilly, Citadele, EuroPark.
  • Caurlaižu automātos Jūrmalas valstspilsētā (Priedainē pie Lielupes tilta; lielveikala “RIMI Lielupe” stāvlaukumā Viestura ielā 22; pie Dzintaru koncertzāles Turaidas ielā 1; Majoru stāvlaukumā Lienes ielā 5; pie Dubultu dzelzceļa stacijas; Vaivaros pie Talsu šosejas un Asaru prospekta krustojuma).